Co kam s sebou ... ?

Napsal Zdeňka Holoubková

 

Co je třeba vzít si na družinovou schůzku?

Na schůzky chodíme sportovně oblečeny, abychom mohly hrát hry a dovádět beze strachu o oblečení.

S sebou máme:

DENÍK - sešit, do kterého si kreslíme, zapisujeme, co jsme nového zjistily, objevily, taky zažily, poznamenáváme/lepíme si tam informace k výpravám ...

PITÍ

PASTELKY, TUŽKU

STEZKU - tu od nás dostaneš.

ŠÁTEK - na schůzky nos jakýkoliv ale skautský/světluškovský se Ti bude hodit ke kroji - koupit ho můžeš (stejně jako další sportovní i skautské vybavení) v obchodě Liman sport, Slovanská tř. 31, Plzeň.

Skautky nosí i své UZLOVAČKY, na kterých se učí vázat uzly

a také oddílový zpěvník JÁ, ZPĚVÁK.

 

alt
 

 

Co je třeba vzít si na jednodenní výlet?

Na výlety nosíme věci sbalené v batůžku, aby se nám pohodlně nesly.

Neseme si obvyklé věci na družinovou schůzku (viz výše),

dále s sebou máme také jídlo, pláštěnku, popř. další "speciální" věci, které je třeba si na konkrétní výlet sbalit. O takových "speciálních" věcech informuje vždycky letáček na onu akci či informace tady - v sekci Akce. Na stejných místech najdeme info o tom, kolik peněz si máme na výlet vzít.

I na výlety chodíme vhodně oblečeny - podle počasí a typu výletu, obuv volíme vhodnou do terénu. Dobré jsou trekové boty, které nám dobře padnou a jsou prošláplé (z prvního výšlapu s novými neprošláplými boty si přineseme bolavé puchyře Cry)

 

 

Co je třeba vzít si na vícedenní výpravu?

Na výpravy si bal sama nebo si nech od rodičů pomoct. Nenechávej je to ale balit samotné - bez Tebe, ať víš, kde co máš, a ať se to taky naučíš! :)

 

Je třeba zohlednit to, o jakou výpravu jde, jestli je to výprava pod stan, pod širák a bude se s vybavením chodit chvíli po lese, nebo jestli jedeme do městské klubovny a budeme spát na matracích ... Letáček k akci (nebo sekce akce) vždycky napoví. Tohle tedy ber jako obecné rady k vybavení.

 

 

Na výpravy jezdíme s batohem - krosnou cca 50-60 litrů. Je důležité, aby se Ti zavazadlo dobře neslo, abys byla schopná s ním nějaký kus cesty urazit. Cestovní tašky, kufry a podobné jsou pro skautské výpravy zcela nevhodné.

Pokud ale zatím nemáš takový batoh, zkus se zeptat (vůdkyně, rádkyně), je možné i jeho zapůjčení!

 

S sebou si bereme: spacák, karimatku, oblečení na spaní,

oblečení dle počasí a příležitosti - na sebe i náhradní, košilka, tričko - pokud máš, tak oddílové, mikinu nebo svetr /stačí 1/, budnu, kalhoty naven i na dovnitř,

spodní prádlo /i náhradní/, ponožky /i náhradní/, vhodnou obuv!, šátek, podle počasí čepici, rukavice, ešus, hrneček, lžíci, přezůvky, pláštěnku, hygienu (kartáček, pastu, ručníček, hřeben, kapesníky, vlhčené ubrousky ...), baterku (nejlépe čelovku), nožík, plyšáček malý! , oddílový zpěvník"Já, zpěvák", obvyklé věci na schůzku , popř. jídlo a pití., léky - užívá-li pravidelně /nejlépe předat na srazu rádkyni či vůdkyni/.

Peněženku: částku, která je k výpravě třeba (viz letáček), můžeš si vzít i menšíkapesné, ale nepřeháněj to, ať nemáš zbytečnou starost a zbytečně Tě to neláká utrácet; kopii kartičky zdravotního pojištěnce.

Případně speciální věci na výpravu podle letáčku.

Na každou výpravu bereme reflex vestu, popř. další reflexní prvky.


Pokud stojí v letáčku, že máme společné jídlo (tedy všechno zajištěno), bereme si pouze malé množství dobrůtek - bonbonů, sušenek … (Nevezeme toho ale moc, abychom jedly pořádné jídlo a jen nemlsaly.)
K dispozici bývá společná šťáva/čaj, takže stačí si vzít pouze láhev s pitím na cestu/první večer.
(Výjimkou jsou vandry, kam je někdy třeba si vzít vody dostatek na celý víkend.)

Není nutno, radno brát
Polštář (stačí, když si složíme oblečení pod hlavu)
Velké plyšáky

To, co lze, je dobré podepsat, někdy si prostě svoji věc nemůžeme poznat (některé věci jsou navíc nerozpoznatelné (ešusy, hrnečky...)) a byť malý, skrytý podpis pak může věc zachránit a najít cestu zpátky k majitelům.

Platí to, že čím méně zbytečností, tím lehčí batoh.

Tak ať si nestrháš záda! :)

Nezapomeň - nic si nenechávej na nesení v rukou, všechno sbal dovnitř!

 

Elektronické hračky, hudební přehrávače a další podobné na výpravy nevozíme. Jednak je to velká starost, něco nepěkného se s nimi může stát, jednak nám na ně při výpravě ani nezbývá čas ...

Pokud si chceš vzít s sebou mobil, vezmi, ale volat/psát sms budeš mít čas jen v osobním volnu.

 

 

Na každý výlet/výpravu jdeme se světluškovským/skautským šátkem na krku!

vesta-fit-266x352.png
 
IMG_1090.jpg